Yaşanabilir

Üniversiteler

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. ... Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Milli eğitim ışığının memleketin en derin köşelerine kadar ulaşmasına, yayılmasına özellikle dikkat ediyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk

About Us

"Yaşanabilir Üniversiteler" projesinin asıl amacı bütün öğrencilere üniversiteler hakkında geniş bir bilgi vermekdir.


Öğrenciler bir çoğu zaman üniversite seçiminde çok büyük yanlışlar yapıyorlar, çünkü onlar üniversite seçiminde yalnız üniversitenin akademik taraflarını değerlendiriyorlar. Ancak üniversite değerlendirme prosedürü yalnız akademik bir prosedür değil dir, öğrenci hemde üniversitenin sosyal hayatı, teknoparklar ve ya teknoloji imkanları hakkındada bilgi almalıdır. Bizim vebsitemiz bu bilgilerin hepsini sizin için sunuyor. İnanıyoruz ki, projemizin desteği ile öğrenciler pişman olucakları kararlar vermiyecekler, çünkü bizim en büyük vizyonumuz sizin pişman olmamanızdır!

Projemiz bu konuda kendi vizyonu ile diger rakiplerinden sıyrılmayı başara biliyor. Siz vebsitemizde üniversitelerin bir çok parametre üzerinden yapılan kiyaslamalarını göre bilirsiniz. Bu kıyaslamalar sizin için üniversite değerlendirmelerini daha kolay yapıyor. Bu statistiklerin hepsi ile siz bizim vebsitemiz aracılığıyla tanışa bilirsiniz. Hepinize başarılar ve pişmanlığın az olduğu hayat dileriz!

Team